Premierte hunder i Buskerud 2019

Her er oversikt over premier og heder oppnådd av NVK Buskeruds medlemmer i år.

MANGLER DIN HUND PÅ LISTA? Send opplysninger med navn og registreringsnummer på hund, hunens foreldre, samt navn på eier/fører, prøvested/utstillingssted, dato, og oppnådd premiegrad – og gjerne også (ferskt) bilde – til signe.karin@gmail.com  Husk også å registrere i NVC-cupen!

Heder og ære

NVK Buskerud kårer hvert år beste jaktprøvehund i UK og AK, og beste utstillingshund, samt distriktsmester apport, vinter og lavland. Prisene deles ut på årsmøte/julebord.

Samsaya

KV Sør-Holleias Samsaya, eier Anders Simensrud

  • Distriktsmester lavland AK, Kvelde, 26. okt

Chana

KV Ripuddens Chana,  SE26634/2017 (: Ripuddens Axa -: Barraxans Berra), e/f:  Lene Frøyd

  • Excellent, utstilling Växjö 12.05
  • 2.ÖKL lavland, Öland, 21.09.
  • 1.ÖKL lavland, Öland, 22.09
  • 1.ÖKL lavland, Renstad, 28.09
  • Blodspor: Godkjent anlagsklass, Hallabro, 15.05

Windy

KV Rugdelias YCN Windy – NO53373/15, (Rugdelias Cornelia – Haugtun Nico), eiere: Nina Modahl/Jon Mørkås

  • 2.AK apport, Holleia, 20. juli
  • 2.AK apport, Holleia, 21. juli

Irene Huss (Wilma)

SV Rappjordets Irene Huss – NO45210/14 (Fione – Glesbygdens Axl), eier: Henrik Syvertsen, fører: Monica Rognheim

  • 1.AK apport, Holleia, 21. juli

 

Draxenrøy

SV Sølenrikets B- Draxenrøy – NO31857/18 (Landinarnas Queen – Pitkän SR Fåx), eier/fører Anne Mansås

  • 2.UK apport, Holleia, 21. juli

Rusken

SV Rusken – NO41040/13 (Nellie – Stakkhaugens Faio), eier/fører: Lars Strand

  • 1.AK apport, Holleia, 21. juli

 

Tang

SV Tareskogens Tang – NO51643/09  (Gullbringens Aqua Vita – Bikkulfs Kompis), eier Jørgen Løvstad, fører: Birk Løvstad/Siw-Iren Dahl Hansen

  • 1.AK apport, 30p, Holleia 20. juli
  • 1.AK apport, Holleia, 21. juli

Miss Molly

SV  Miss Molly Av Røssmyra – NO35267/11 (Austbakkens Ø’ Mocca – Hjortlunds Arnold), eier/fører: Terje Holmberg/Nina Holmberg

  • 1.AK apport, Holleia, 20. juli
  • 1.AK apport, Holleia, 21. juli

Miss Inka

SV Miss Inka av Røssmyra – NO38507/15 (Minken Av Røssmyra – Katholts Hero), eier/fører: Terje Holmberg/Nina Holmberg

  • 1.AK apport, Holleia, 20. juli
  • 1.AK apport, Holleia, 21. juli
  • 1.AK apport 30p, beste hund, Bekkhus 3. aug.

Aalto

KV Aalto av Astafjord – NO32114/19 (Rypesteggens Cot Ravna – Caput Altum Basile), eier Wenche Dørmænen

  • HP, BIS valp, utstilling Sør-Varanger 23. juni
  • HP, BIR valp, utstilling Båstad, 4. aug.

Ekko (Isco)

KV Skåtfjellets Bzt Ekko (Isco) – NO52649/14 (Birkeskogens Zanni  – Stallogaisas Tell), eier Wenche Dørmænen)

  • 1.AK apport, Sør-Varanger, 23. juni
  • 1.AK apport, Malungen, 14. juli
  • 2.AK apport, Holleia, 20. juli
  • 2.AK apport, Holleia, 21. juli
  • 1.AK apport, 30p, Åstjern, 27. juli
  • 1.AK apport, Åstjern, 28. juli
  • 2.VK høyfjell, Bygdin, 24. aug.
  • 2.AK fullkombinert, Holleia, 3. sept.

 

Wesla

SV La-Wesla Caliber – NO33825/15  (La-Wilma – Stormkullens Copy-Caliber), eier Toril Weum Ekjord

  • 1.AK apport, Presteseter, 23. juni
  • 3.AK apport, Holleia, 20. juli
  • 3.AK apport, Holleia, 21. juli

Kaiser

KV C.I.B Kaiser – NO44721/14 (Ulvesvollens Ftf Ylva  – Haugtuns Ffb Shock), eier Lisbet Ottesen

  • 1.AK apport, Presteseter, 22. juni
  • 1.AK apport, Presteseter, 23. juni
  • Excellent, CK, Cacib, BIR, Lillehammer 17.aug.

Fant

SV Sølenrikets B- Fant – NO31859/18 (Landinernas Queen – Pitkän SR Fåx), eier Stian Sjuve

  • Excellent, CK, BIM, Hadeland 30. mai

Dizzi

KV Vestvangs Cha Dizzi – NO56926/10 (Vestvangs Bzs Hedda – Argon), eier: Linn Gareid

  • Excellent, CK, Nittedal, 15. juni

Supernova

KV Vestvangs Ddn Supernova – NO35504/18 (Vestvangs Cha Dizzi – Rypesteggens Aoa Nero), eiere: Wenche Due Hansen/Arild W. Hansen

  • Excellent, Hadeland, 30. mai
  • Distriktsmester lavland UK, Kvelde, 26. okt. i

Noomi

KV Fugleskogens Cis- Noomi – SE16708/2016 (Carnbrings Indy – Haugtuns Ftb Shock), eiere: Wenche Due Hansen/Arild W. Hansen

  • Excellent, Hadeland, 30. mai
  • 2.AK apport, Holleia, 20. juli
  • 2.AK apport, Holleia, 21. juli
  • 1.AK apport 30p. Åstjern 27. juli
  • 3.AK apport, Åstjern, 28. juli
  • 3.AK lavland, Vestfold 19. oktober
  • 2.ÖKL, SVK Västsvenska, 2. november
  • 2.ÖKL, SVK Västsvenska, 3. november

Tullamore (Tulla)

KV Suldølens Aes Tullamore – NO42204/16 (Rypesteggens Cot Eowyn – Haugtuns Ftb Shock), eiere: Wenche Due Hansen/Arild W. Hansen

  • Excellent, Hadeland, 30. mai
  • Very Good, Ål, 15. juni
  • Excellent, Ål, 16. juni
  • 1.AK apport, 30 p, Holleia 20. juli
  • 2. plass eliteapport, Holleia, 20. juli
  • Distriktsmester AK apport, Holleia, 20.juli
  • 1.AK apport, 30p, Holleia, 21.juli
  • 2.AK apport 30p, Holleia 27. juli
  • 1.AK apport, 30p, Åstjern, 27. juli
  • 1.AK apport, Åstjern, 28. juli
  • 2.ÖKL, SVK Västsvenska, 2. november
  • 3.ÖKL, SVK Västsvenska, 3. november

Diva 

SV Dikemarkens Diva, NO 42532/17 (Kattaviks Blixen – Smørmosens D Rex), eier: Ernst Evensen

  • Excellent, CK, Hadeland, 30. mai

Tequila

LV Kjøttjegerns Tequila – NO33811/18 (Kjøttjegerns Macchiato – Sako), eier/fører Frøydis Røtter

  • Excellent, Fellesutstillingen, Motangen, 11. mai
  • Excellent, Nordic Cert, BIR, Sandefjord, 1. juni
  • 1.UK apport, Malungen, 14. juli
  • 1.UK apport, Holleia, 20. juli
  • Distriktsmester UK apport, Holleia, 20. juli
  • 1.UK apport, 20p, Åstjern, 27. juli
  • 3.UK apport, Åstjern, 28. juli
  • 1.UK apport, Bekkhus, 3. aug.
  • Very Good, utstilling, Båstas, 4. aug.

Sako

SV NJV-18 NV-18 NORDJV-18 Sølenrikets B-Sako, NO31858/18 (Landinernas Queen – Pitkän SR Fåx), eier/fører: Reidar og Hilde Børdalen

  • Excellent, Sundsvall, 20. april
  • 2.UK apport, Holleia, 20. juli

Laleh

KV Sør-Holleias FDJ Laleh – NO38186/16 (Sør-Holleias cct Turbodysa – Sør-Holleias Btf Jazz) – eier Anders Simensrud

  • 2.AK, vinter høyfjell, Sømådalen, 30. mars
  • Very Good, Hadeland, 30. mai
  • Excellent, CK, Norsk og Nordisk Cert, Sandefjord, 1. juni
  • Excellent, CK, Cert, Saltdal, 9. juni
  • Excellent, CK, Cert, BIM, Ål, 15. juni
  • Excellent, Ål, 16. juni

Telia

KV Sør Holleias FDJ Telia – NO38187/16 (Sør Holleias Cct Turbodysa  – Sør Holleias Btf Jazz), eier Frode Aasberg/Belinda Aasberg

  • 3.AK høyfjell vinter, Rjukan, 25. mars
  • 2.AK høyfjell vinter, Geilo, 7. mars
  • Excellent, CK, R.CERT, Hadeland, 30. mars

Urho

KV Suldølen’s AES Urho  – NO42201/16 (Rypesteggens Cot Eowyn  – Haugtun’s Ffb Shock),  eier Wenche Dørmænen/Kenneth Eriksen

  • 3.AK høyfjell vinter, Geilo, 16. mars
  • 3.AK høyfjell vinter, Geilo, 7. april
  • 1.AK apport, Sør-Varanger 23. juni
  • Excellent, CK, Cert, BIM, Sør-Varanger, 23. juni
  • 2.AK apport, Malungen, 14. juli
  • 1.AK apport, Holleia, 20. juli
  • 2.AK apport, Holleia, 21. juli
  • 1.AK  apport 30p, Åstjern 27. juli
  • 1.AK apport, Åstjern, 28. juli
  • VG, utstilling Båstad, 4. aug.

 

Fåx

SV C.I.B. NORD UCH NJV-14 Pitkän SR Fåx  – FI49841/13 (Pitkän Sushukka – Trollängens Ragnar), eier Hilde Børdalen

  • 2.AK høyfjell vinter, Brennabu, 10. mars
  • Excellent, CK, Sundsvall, 20. april.

LaPippi

SV La-Pippi – NO33821/15 (La-Wilma – Stormkullens Copy Caliber) , eier Claese Elman

  • 2.AK, høyfjell vinter, Hovden 1, 3. mars
  • 2.AK høyfjell vinter, Hovden 2, 31. mars
  • 2.AK høyfjell vinter, RSM Sømådalen, 28.  april
  • Excellent, CK, Cert, Fellesutstillingen Årnes, 11. mai
  • Excellent, CK, Cert, BIR, Nøtterøy, 16. juni
  • 2.AK lavland, Østfold, 12. okt.
  • 2.AK lavland, Østfold, 13. okt.
  • 2.AK lavland, Vedtfold 2, 19. okt.

Micko

KV Åsrampens Blt Micko NO31282/17 (Sagåsens Tyra – Rugdelias Vlv Lucius), eier Frode Laugerud

  • Very good, Bø, 16. februar
  • Very good, Fellesutstillingen, Motangen, 11. mai
  • Very good, Bergen , 25. mai

Ero

KV Ero – N SE JCH N J(K)CH N DK UCH – NO44720/14 (Ulvesvollens Ftf Ylva  – Haugtuns Ffb Shock), eier Lisbet Ottesen

  • Excellent, CK, Cacib, Bø, 16. januar
  • Excellent, CK, Nordic cert, Sandefjord, 1. juni
  • 1.AK apport, 30 poeng, Presteseter, 22. juni
  • 1.AK apport, Presteseter, 23. juni

Barsk-Karsk

SV Tiurvingens Barsk-Karsk – NO40931/16 ( Munkefjellets Oscar – Gallokåsens M-Kelly), eier Monica Rognheim

  • VG, 1.AKK, Raufoss, 27. januar
  • Excellent, CK, Hadeland, 30. mai
  • 2. AK apport, Holleia, 20. juli

Tomas

KV Kongstorps Kuno-tomas – NO40211/13 (Gruffwe Rijs Dkn Asterix – Kongstorps HoVesla), 2013-2019,  eier: Ernst Evensen

  • Good, Raufoss, 27. januar
  • Excellent, Hadeland, 30. mai

Donnerwetter (Driva)

SV Dikemarkens Donnerwetter (Driva) – NO 42532/17  (Kattaviks Blixen – Smørmosens Rex), eiere: Signe Karin Hotvedt/Aurora Stensaas

  • Excellent, Raufoss 27. januar

Kattavikas Blxen, Foto: Jan Tore Skjørshammer

Blixen

SV NUCH Kattaviks Blixen – NO57136/11 (Alsvinna-Flicka – Bikkjulfs Kompis), eier Signe Karin Hotvedt

  • 1.AK apport, Holleia, 20. juli
  • 3.AK lavland, Vestfold, 5. oktober