Premiedryss til vorstehhunder: 30 x 1.UK/AK/VK

Premiedryss til vorstehhunder: 30 x 1.UK/AK/VK

Denne høsten har det vært et solid premiedryss av edleste valør over vorstehhundene.

Trippelprøven Hjerkinn 2.-4. okt.

  • 1.VK finale – KV Skåtfjellets Bzt Tella – Tom Lilletvedt (bildet øverst)
  • 2.VK semi – KV Tiurjegerns Solo Av Sognexpressen – Robert Brenden
  • 2.AK – KV Skåtfjellets Bzt Ekko – Wenche Dørmænen

Meråker høyfjell 2.-4. okt.

  • 1.AK – KV Haugtun’s Ilja – Roger Berg
  • 3.AK – KV Jordan – Violet Andersen

Tunnsjøprøven 3.-4. okt.

  • 3.AK – KV Tiurjegerens Troja – Live Kristine Kaasin

Vesterålsprøven 3.-5. okt.

  • 1.VK kval. – KV Rypesteggens Cot Ravna – Ulf Antonsen
  • 2.AK – SV Gallokåsen’s O-Foyn – Stephan Winsjansen
  • 3.AK – LV Langvassåsens Luna – Liv-Jorunn Karlsen

Sennalandet 26.-27. sept.

  • 3.UK – V Gallokåsen’s P-Abby – Sigurd Klemetsen Belbo

Haltdalen 26.-27. sept.

  • 3.UK – KV Furukollen’s Hummer – Tor Kristian Lånke

Norsk Derby Hjerkinn 25.-27. sept.

  • 2.premie kval. – SV D-Laiva av Brandsegg Søndre – Øyvind Gruben

Stange skog/Fullkomb. 19.-20. sept.

  • 1.AK FK – KV Sølvrabbens AAA Narya – Tor Danielsen
  • 2.AK FK – SV Tjuvskyttens Hasse – Vidar Mong/Ida Sollie
  • 2.AK – SV Rugguglans Boss – Thomas Klever
  • 3. AK FK – SV Paulssons Caliber – Roger Sjølstad
  • 3.AK – SV Paulssons Boss – Pernille Saltnes

Trøndelag fullkomb. høyfjell 7. sept

  • 1.AK FK – SV Tjuvskyttens Hasse – Vidar Mong/Ida Sollie
  • 2.AK FK – SV Tareskogens Rogg – Nina Rossen
  • 2.AK FK – SV Schou’s Sara – Bjørn Nyhagen

NM Kongsvold 4.-6. sept.

  • 1.VK kval. KV Aska – Jens Thomas Sagør
  • 2.VK kval. – SV Munkefjellets Vill Iver – Ellen Marie Imshaug
  • 2.VK kval. – KV Kaiser – Lisbet Ottesen

Nordenfjeldske Kongsvold 5.-6. sept.

  • 1.UKKV BurreGeir Henning Strøm
  • 3.AK – KV Orrygutten’s Blh Ask – Åse Irene Furuheim
  • 3.UK – KV Øvstebuas Dra Bjørk – Berit Øren

Sjodalen 5.-6. sept.

  • 1.AK – SV Rostadalens Tyri – Trond Lereng
  • 1.AK – SV Bjørk – Tor Frigård
  • 1.AK – KV Rampens XME Tiril – Trym Alexandersen
  • 2.AK – KV Arya-Lill – Joakim Grande

Kautokeino 5.-6. sept.

  • 2.AK – SV Fallvindens F Mena – Sigurd Klemetsen Beldo
  • 2.AK – SV Nattmålsheias Ronja Røverdatter – Torgeir Dahl

Presteseter skog Fullkomb. 5.-6. sept.

  • 2.AK FK – KV Perletjønnas Zicita – John Halvor Madsen
  • 3.AK FK – SV Tjuvskyttens Hasse – Vidar Mong/Ida Sollie
  • 3.AK FK – V Ganjos Hector – Espen Halvorsen

Budor skog Fullkomb. 5. sept.

  • 1.AK FK – SV Speldraget’s F Golddigger – Randi Schulze
  • 1.AK FK – SV Kragborg Mabel – Øyvind Andren
  • 2.AK FK – SV Paulssons Boss – Pernille Saltnes

Hovden 4.-6. sept.

  • 2.AK – KV Fugleskogens Cis-Fame – Øystein Thorsen
  • 2.AK – SV Jentenes CFV Tønes – Cecilie Hammer
  • 3.AK – V Sølvrabbens Aaa Lala – Ellinor Nesse

Høland skog 2. sept.

  • 2.AK – LV Rognhøgdas Alva – Martin Tangen

Bjerke skog 1. sept.

  • 1.AK skog – LV Rognhøgdas Alva – Martin Tangen
  • 2.AK – SV Gallokåsen’s O-Otto – Steinar Kilde
  • 2.AK – KV Sølvrabbens Aaa Narya – Tor Danielsen
  • 3.AK – SV Stakkhaugen’s Huffda – Nathalia Nielsen
  • 3.AK – SV Jentenes DKR Nils Gustav – Eirik Telje
  • 3.AK – V Paulssons Caliber – Roger Sjølstad

Senjaprøven29.-30.aug.

  • 2.VK finale – KV Könkäävaaran Karhu – Gunnar Knoph
  • 2.AK -SV Gallokåsens O Foyn – Stephan Winsjansen

Dalsbygda høyfjell 29.-30. aug.

  • 2.UK – KV Bergjordets LLA Tikko – Pål Theisen
  • 3.UK – KV Jägarhoppets BÄste Victor – Eirik Dahl
  • 3.UK – KV Jägarhoppets BÄste Victor – Eirik Dahl
  • 3.AK – SV Tjuvskyttens Hasse – Vidar Mong/Ida Sollie
  • 2.AK – KV Jordan – Violet Andersen /Frank Robert Brekke
  • 3.AK – KV Kongstorps Liss – John Olaf Torp/Eirik Dahl
  • 2.AK -KV Kongstorps Liss – John Olaf Torp/Eirik Dahl
  • 3.AK – SV Myrsteggens Linka – Britt Svendsen
  • 1.AK – SV Brå – Rune Brenna
  • 2.AK – KV Atj Kali – Linda Dammen Moe

Rjukan 28.-30. aug.

  • 3.AK -KV Bergjordets KLM Happy – Ole-Erik Furuheim
  • 3.AK – KV Perletjønnas Karma – Trond Indrebø

Bygdin 28.-30.aug.

  • 3.UK KV Maximus Hunter av Astafjord – Lisette Vega/Kai Arild Wangen
  • 3.UK – KV Maximus Hunter av Astafjord – Lisette Vega/Kai Arild Wangen

Verdal 28.-30. aug.  

  • 2.AK – SV Speldragets J-The Boss – Rune Fossum
  • 2.AK – SV Speldragets J-The Boss – Rune Fossum

Hjerkinn 28.-30.aug.

  • 1.UK – KV Rollex av Astafjord – Ulf Antonsen
  • 3.UK – KV Ujjens Mm Assar – Dag Mæhle

Fåvangprøven 29. aug.

  • 3.AK – SV La-Pippi – Claes Elman

Geiloprøven 28.-30.aug.

  • 2AK – KV Sør-Holleias FDJ Tango – Per Lykke
  • 2.AK – SV Bikkulfs Ommo – Randi Ottosen/Bjørn Solheim
  • 2.AK – KV Rampens XME Bajas – Richard Koester
  • 2.AK – KV Rampens XME Bror – Henriette Sæbø
  • 2.AK – KV Rampens XME Bror – Henriette Sæbø
  • 3.UK – SV Balder av Røssmyra – Kristin Larssen/Morten Hestness
  • 3.UK – KV Skåtfjellets DTL Vesna – tom Lilletvedt
  • 2.AK – KV Sølvrabbens AAA Apollo – Vibeke Dahle Oen
  • 3.AK – SV Sølenrikets A Fryd – Monica Sawicz

Holtsjøen 29.-30.aug.

  • 1.VK med CK – SV Tareskogens Rogg – Nina Rossen/Kjetil Arntsen
  • 3.UK – SV Gallokåsens P Turk – Nina Rossen

Nøsen Høyfjell 29.-30.aug.

  • 1.AK – KV Rampens Tae Ellevill – Nina Smidtsrød

Hattfjelldal 29.-30.aug.

  • 1.UK – SV D-Laiva av Brandsegg Søndre – Øyvind Gruben
  • 3. UK – SV D-Laiva av Brandsegg Søndre – Øyvind Gruben

Senjaprøven 29.-30. aug.

  • 2.AK – SV Gallokåsens O Foyn -Stephan Winsjansen

Vadsø 29.-30.aug.

  • 3.AK – SV Horbma – Mia Karine Johansen

Fosen 25.-26. aug.

  • 4.VK finale – SV A-Beethoven av Brandsegg Søndre – Rune Fossum
  • 2.AK – SV Tjuvskyttens Hasse – Vidar Mong/Ida Sollie
  • 2.AK – KV Vestvangs DDN Iben – Monica Settemdahl

Holleia skog Fullkombinert 26. aug.

  • 2.AK FK – SV Kragborg Mabel – Øyvind Andren

Trondheim skog 26. aug.

  • 1.AK skog – V Bekkstuggu’s Dbm Skruff – Birgit Westgård/Vigdis Nymark
  • 3.AK skog  – SV Dikemarkens Dobbel Jippi – Berit Rossen

Meråker skog 25. aug.

  • 2.AK skog – KV Jordan – Violet Andersen
  • 3.AK skog – KV Tesoro – Violet Andersen

Skåbu skog 25.-26.aug.

  • 3.AK skog – SV Fjellgløtt’s EJY Winona – Håvard Nordmeland

Budor skog 25.-26.aug.

  • 1.AK skog –  SV Martine Av Røssmyra – Unn Johannessen

Nordmarka skog 24.-25.aug.

  • 1.AK skog – SV Stebas Swix – Miriam Skåland/Martin Høsøien 

Østmarka skog 24.-25.aug.

  • 2.AK skog – KV Ipa – Pål Walter Pettersen

Melåprøven 22.-23. aug.

  • 2AK – KV Høgdalias GNT Leia – Gunnar Kroph
  • 3.AK – LV Langvassåsebs Luna – Liv-Jorunn Karlsen

Bittermarka 22.-23. aug.

  • 1.VK – KV Atj Kali -Linda DammenMoe/Espen Dammen Moe
  • 3.AK – KV Atj Kali – Linda Dammen Moe og Espen Halvorsen.

Rørosprøven 21.-23. aug.

  • 1.AK – KV Sødorpfjellet Ria – Violet Andersen
  • 2.AK – SV Tjuvskyttens Hasse – Vidar Mong/Ida Sollie
  • 2.AK – SV Tjuvskyttens Hasse – Vidar Mong/Ida Sollie
  • 3.UK – KV Zerb – Per Einar Sesseng
  • 2.AK – KV Tampens Tae Ellevill – Nina Smidtsrød
  • 2.AK – KV Rugdelias Xav Ayla – Anne Mette Ruud Grue

Ranaprøven 21.-23. aug.

  • 2.UK – SV D-Laiva av Brandsegg Søndre – Øyvind Gruben
  • 2.AK – KV Kløvbekkens Zico – Bente Kristine Hyttebakk

Raggsteindalen 21.-23. aug.

  • 1.VK med CACIT finale – KV Tiurjegerns Solo av Sognexpressen – Robert Brenden
  • 2.VK kval. – KV Tiurjegerns Solo av Sognexpressen – Robert Brenden

Trysil – Ljørdalen skog/høyfjell 21.-23. aug.

  • 1.AK skog – SV Jentenes DKR Nils Gustav – Eirik Telje
  • 2.AK skog – LV Rognhøgdas Trixie – Guro Ronglan Aarnes/Knut Andreassen
  • 2.AK – KV Ipa -Pål Walter Pettersen
  • 2.AK skog – SV Ruovdi – Knut Andreassen
  • 3.AK – SV Brå – Rune Brenna

Pasvikprøven skog/FK 21.-23.aug.

  • 1.AK FK – KV Langsundets Harley – May-Britt Hauffen
  • 1.AK skog – SV Gallokåsen’s O-Heina – Gustav Schwer
  • 2.AK FK – KV Rampen’s WRF Happy – Cecilie Pedersen
  • 2.AK FK – SV Gallokåsen’s O-Foyn – Stephan Winsjansen
  • 3.AK FK – SV Gallokåsen’s O-Foyn – Stephan Winsjansen

Gausvik (Harstad) 21. aug.

  • 1.AK – KV Könkäänvaaran Karhu – Gunnar Knoph
  • 3.AK – Høgdalias GNT Leia – Gunnar Knoph

Snåsaprøven 20.-23. aug

  • 1.UK – KV Burre – Geir Henning Strøm
  • 3.UK – KV Vilja – Lene Wang Rhoden
  • 3.UK – KV Vilja – Lene Wang Rhoden
  • 3.UK – KV Vilja – Lene Wang Rhoden
  • 1.AK -SV Springleikens Mi Ra – Sigmund Nyborg