2018 Premierte hunder Buskerud

2018 Premierte hunder Buskerud

Her er oversikt over premier og heder oppnådd av NVK Buskeruds medlemmer i år.

MANGLER DIN HUND PÅ LISTA? Send opplysninger med navn og registreringsnummer på hund, samt navn på eier/fører, prøvested/utstillingssted OG dato, og oppnådd premiegrad – og gjerne også (ferskt) bilde – til signe.karin@gmail.com  Husk også å registrere i NVC-cupen!

Tiurvingens Barsk Karsk

SV Tiurvingens Barsk Karsk NO40931/16 (Gallokåsens M Kelly og Munkefjellets Osvar) kåtfjellets Ekko og Wenche Dørmænen) til Monica Rognheim

  • VG, Elverum 11. august
  • Excellent CK, Hadeland 10. mai
  • Excellent, Bergen 20. mai

 

 

Sør-Holleias FDJ Laleh

KV Sør Holleias FDJ Laleh, NO38186/16. (Sør Holleias Btf Jazz – Sør Holleias Cct Turbodysa) . Eier/fører/oppdretter: Anders Simensrud.

  • 1.AK, Rauland/Møsvatn 22.-25.mars

 

La-Pippi

SV La-Pippi, NO33821/15 (La-Wilma – Stormkullens Copy-Caliber), eier/fører Claese Haraldson Elman.

  • 3.AK, Rauland/Møsvatn 24. mars
  • 3.AK, Rauland/Møsvatn 25.mars
  • Excellent, Sarpsborg, 10. juni
  • Excellent, CK, Cert, BIR, Nøtterøy, 17. juni

 

N DK UCH N J(K)CH  Kaiser

KV Kaiser, NO 44721/14  (Ulvesvollens Ftf Ylva  – Haugtun’s Ffb Shock). Eier /fører: Lisbet Ottesen

  • 1.BHK, Cert, Nord.cert, BIR.  Norsk og nordisk cert på NKK-utstilling i Bø 19. februar.
  • 1. VK kval. til Kaiser på Saltfjellet 27. april.
  • Excllent, CK, Roskilde 11. mai
  • Excellent, CK, Cert, Cacib og BIR, og BIG, på internasjonal utstilling i Roskilde, 12. mai (ble dansk utstillingschampion)
  • 1.AK apport, Buhol, 12. juni
  • 1.AK apport (30p), Presteseter, 24. juni
  • 3.VK finale, Raggsteindalen, 26. august
  • 2.VK kvalik, Geilo 31. aug.

La-Wesla Caliber

SV La-Wesla Caliber, NO33825/15 (La-Wilma – Stormkullens Copy-Caliber), eier/fører:  Toril Weum Ekjord,

  • Excellent, CK, Cert og BIR , Raufossutstillingen, 28. januar
  • Excellent, CK, Cert og BIR, Kongsvinger, 6. mai
  • 3.AK apport, Holleia, 22. juli

N UCH N J(K)CH Ero

KV Ero, NO44720/14  (Ulvesvollens Ftf Ylva  – Haugtun’s Ffb Shock), Eier/fører: Lisbet Ottesen

  • Excellent, CK, cert og BIM på Fellesutstillinga i Oslo 5. mai
  • Excellent, CK, cert, nordisk cert og BIR, på internasjonal utstilling i Roskilde, 11. mai
  • 2.AK apport, Buhol, 12. juni
  • 1.UK apport, 30 p, Holleia 21. juli
  • 1.VK kval, NM Skog, Kongsberg 31. aug.

Rognhøgdas Skàrfa

LV Rognhøgdas Skàrfa, NO35158/17 (Rognhøgdas Trixie – Sjørslev’s Figo). Eier/fører: Kine Cecilie Dørmænen

  • Excellent, CK, BIR og BIG4, Skien, 28. april
  • Excellent, CK, Kongsvinger, 6. mai

SV Pitkän Fåx

C.I.B. NORD UCH NJV-14 Pitkän Fåx, FI 49841/13 (Pitkän Sushukka  – Trollängens Ragnar), eier/fører: Hilde Børdalen

  • Excellent, CK, 2.CHKK, 4.BHK, Roskilde, 11. mai
  • Excellent, CK, 1.CHKK, Res. Cert, Res. CACIB, 2.BHK, Roskilde, 12. mai
  • Excellent, CK, 1.CHKK, Roskilde, 13. mai

SV Sølenrikets B – Sako 

Sølenrikets B – Sako, NO31858/18, FI31858/18, (Landinernas Queen – Pikän Fåx), eier/fører: Hilde Børdalen

  • Best puppy, internasjonal utstilling i Roskilde, 11. mai

SV Dikemarkens Donnerwetter (Driva)

Dikemarkens Donnerwetter, NO42532/17, (NUCH Kattaviks Blixen – DK CH DK JCH DKV14 Smørmosen’s D Rex), eier/fører: Signe Karin Hotvedt/Aurora Stensaas

  • 2.UK apport, Buhol, 13. juni
  • 1.UK apport, Holleia 21. juli
  • Distriktsmester apport, NVK Buskerud, Holleia, 21. juli
  • 3.UK apport, Holleia, 22. juli

SV Kattaviks Blixen

NUCH Kattaviks Blixen, NO57136/11, (Alsvinna Flicka – Bikkjulfs Kompis), eier/fører: Signe Karin Hotvedt

  • 2.AK apport, Buhol, 13. juni
  • 1.AK apport, Holleia 21. juli
  • 1.AK apport, Holleia 22. juli
  • 3.AK høyfjell, Fåvang (RFK), 25. august

SV Miss Molly av Røssmyra

NO35267/11 (Austbakken’s Ø’ Mocca / Hjortlund’sArnold), eier/fører: Terje Holmberg/Nina Holmberg

  • 1.AK apport 30 p, Holleia 21. juli
  • 1.AK apport, Holleia 22. juli

SV Miss Inka av Røssmyra

NO38507/15, (Minken Av Røssmyra / Katholts Hero), eier/fører: Terje Holmberg

  • 1.AK apport, Holleia 21. juli
  • 1.AK apport, Holleia 22. juli

KV Fugleskogens Cis Noomi

SE16708/2016, (Carnbrings Indy / Haugtun’s Ffb Shock), eier/fører:  Arild Walter Hansen/Wenche Due Hansen

  • 1.AK apport 30 p, Holleia 21. juli
  • Distriktsmester apport, NVK Buskerud, Holleia 21. juli
  • 1.AK apport, Holleia 22. juli

KV Suldølen’s AES Tullamore

NO42204/16 (Rypesteggens Cot Eowyn / Haugtun’s Ffb Shock), eier/fører:  Arild Walter Hansen/Wenche Due Hansen

  • 1.AK apport, Holleia, 21. juli
  • 1.AK apport, Holleia 22. juli

 

Skåtfjellets Ekko og Wenche Dørmænen

Skåtfjellets Bzt Ekko (Isco)

KV Skåtfjellets Bzt Ekko, NO52649/14, (Birkeskogen’s Zanni / Stallogaisa’s Tell), eier/fører: Wenche Dørmænen

  • 1.AK apport, Holleia 21. juli
  • 1.AK apport, Holleia 22. juli
  • 1.AK, høyfjell høst, Geilo (HFK) 2. sept.

 

Rusken

SV Rusken, NO41040/13, (Nellie / Stakkhaugen’s Faio), eier/fører: Lars Strand

  • 1.AK apport, Holleia 21. juli
  • 1.AK apport, Holleia 22. juli

 

KV Alphäxans Metallica

SE50599/2012, (Funäfjällens Sälka / Teiens Mieto), eier/fører: Wenche Due Hansen

  • 1.AK apport, Holleia 22. juli

 

Rappjordets Irene Huss (Wilma)

SV, Rappjordets Irene Huss, NO45210/14, (Fione / Glesbygdens Axl), eier/fører: Henrik Syvertsen

  • 2.AK apport, Holleia, 22 juli

 

Rampejegerns Frøya

SV Rampejegerns Frøya,NO46908/13, (Hovdmyra’s Tumbling Dice / Buster), eier/fører: Kjetil Pedersen/Beate Løken

  • 2.AK apport, Holleia, 21. juli
  • 1.AK apport, Holleia, 22. juli
  • 1.VK kval, NM Skog, Kongsberg, 31. aug.
  • 1.VK semi, NM skog, Kongsberg, 1. sept.