Premierte hunder i Buskerud 2020

Her er oversikt over premier og heder oppnådd av NVK Buskeruds medlemmer i år.

MANGLER DIN HUND PÅ LISTA? Send opplysninger med navn og registreringsnummer på hund, hundens foreldre, samt navn på eier/fører, prøvested/utstillingssted, dato, og oppnådd premiegrad – og gjerne også (ferskt) bilde – til  monrog24@gmail.com  Husk også å registrere i NVC-cupen!

Heder og ære

NVK Buskerud kårer hvert år beste jaktprøvehund i UK og AK, og beste utstillingshund, samt distriktsmester apport, vinter og lavland. Prisene deles ut på årsmøte/julebord i desember.

DIVA

SV Dikemarkens Diva, NO 42532/17 (Kattaviks Blixen – Smørmosens D Rex), e/f: Ernst Evensen.

  • VG.AK 1.AKK Raufoss, 26.01.20
  • 2 AK apport Malungen, 12.07.20
  • 3 AK apport Holleia, 18.07.20

 

 

 

 

DRIVA

SV Dikemarkens Donnerwetter, NO42532/17 (N UCH Kattaviks Blixen -DK CH DK JCH DKV14 Smørmosen’s Rex), e/f: Signe Karin Hotvedt og Aurora Stensaas.

  • 2.AK apport Åstjern, 26.07.2020
  • 2 AK apport Holleia, 19.07.20
  • 2.premie bevegelig blodsporprøve Sylling, 30.07.2020

 

 

 

KARSK

SV Tiurvingen’s Barsk Karsk, NO40931/16 (Gallokåsen’s M-Kelly – Munkefjellets Oscar), e/f: Monica Rognheim.

  • 3.AK apport Holleia, 18.07.2020
  • 1. AK apport Holleia,19.07.2020

 

 

 

 

SHADY

KV Husängens Shady, SE41534/2019 (Jodie Du Nid Aux Nobles – Limbo Vom Holtvogt), e/f: Torbjørn Due Hansen.

  • 1.UK apport Presteseter, 20.06.2020
  • 1.UK apport Presteseter, 21.06.2020
  • 1.UK apport Buhol, 26.06.20.20
  • 1.UK apport Buhol, 27.06.2020
  • 1.UK apport Malungen, 05.07.2020
  • 1.UK apport Malungen, 12.07.2020
  • 1.UK apport Holleia, 18.07.2020
  • 1.UK apport Holleia, 19.07.2020
  • 1.UK apport Åstjern, 25.07.2020
  • 3.UK apport Åstjern, 26.07.2020
  • 2.UK lavland Hamar, 04.10.2020

 

 

RIEKKO

KV Skåtfjellet’s DTL Riekko NO55010/19 (Skåtfjellet’s bzt Tella – Caput Altum Libero) e/f:Wenche Dørmænen.

  • 1. UK apport Presteseter, 20.06.2020
  • 1. UK apport Presteseter, 21.06.2020
  • 1.Uk apport Holleia, 18.07.2020
  • 1.UK apport Holleia, 19.07.2020
  • 1.UK apport Åstjern, 25.07.2020
  • 1.UK apport Åstjern, 26.07.2020
  • 2.UK lavland Vestfold fuglehundklubb, 10.11.2020
  • Exc.JK 1.JKK Østfold fuglehundklubb, 27.09.2020

 

 

AALTO

KV Aalto av Astafjord NO32114/19 (Rypesteggeens Cot Ravna – Caput Altum Basile) e/f: Wenche Dørmænen og Kenneth Eriksen.

  • 1.UK apport Mosjøen, 05.07.2020
  • 1.UK apport Holleia, 18.07.2020
  • 1.UK apport Holleia, 19.07.2020
  • 2.UK apport Åstjern, 25.07.2020
  • 1.UK apport Åstjern, 26.07.2020
  • 3.UK lavland Vestfold fuglehundklubb, 10.10.2020
  • JK 1.JKK Sør-Varanger, 20.06.20

 

 

ISCO

KV Skåtfjellet’s Ekko NO 52649/14 (Birkeskogen’s Zanni & Stallogaisa’s Tell) e/f: Wenche Dørmænen.

  • 1.AK apport Presteseter, 20.06.2020
  • 2.AK apport Presteseter, 21.06.2020
  • 1.AK apport Holleia,18.07.2020
  • 1.AK apport Holleia,19.07.2020
  • 1.AK apport Åstjern, 25.07.2020
  • 2.AK apport Åstjern, 26.07.2020
  • 2.AK høyfjell Trippelprøven NISK, 03.10.2020
  • VG.BK, Østfold fuglehundklubb, 01.08.2020

 

 

 

 

URHO

Suldølen’s Aes Urho NO42201/16 (Rypesteggeens Cot Eowyn & Haugtuns Shock) e/f:Wenche Dørmænen og Kenneth Eriksen.

  • 1.AK apport Vefsn JFF, 04.07.2020
  • 1.AK apport Vefsn JFF, 05.07.2020
  • 1.AK apport Holleia, 18.07.2020
  • 1.AK apport Holleia, 19.07.2020
  • 2.AK apport Åstjern, 25.07.2020
  • 1.AK apport Åstjern, 26.07.2020
  • 1.AK apport Kirkenes/Sør-Varanger, 21.08.2020
  • 3.AK lavland, Vestfold fhk.,10.10.2020
  • 1.AK lavland Vestfold fhk. 11.10.2020
  • BK 1.BKK CK CERT 1.BHK BIR Sør-Varanger, 20.06.2020
  • VG.BK Østfold fhk, 01.08.2020

TULLA

KV Tullamore NO42204/16 (Rypesteggens Eowyn – Haugtun’s Shock) e/f: Wenche Due Hansen og Arild W.Hansen.

  • 1.AK apport, Presteseter, 20.06.2020
  • 1.AK apport, Presteseter, 21.06.2020
  • 1.AK apport, Buhol, 26.06.2020
  • 1.AK apport, Buhol, 27.06.2020
  • 2.AK apport, Malungen, 05.07.2020
  • 1.AK apport, Malungen, 12.07.2020
  • 1.AK apport, Holleia, 18.07.2020
  • 1.AK lavland, Vestfold, 11.10.2020
  • 1.AK lavland Mjøsprøven 2, 18.10.2020

 

 

 

NOOMI

KV Fugleskogen’s Noomi SE16708/2016 (Carnbrings Indy – Haugtun’s Shock) e/f: Arild W.Hansen og Wenche Due Hansen.

  • 1.AK apport Åstjern, 25.07.2020
  • 1.AK apport Åstjern, 26.07.2020

 

 

 

 

 

METALLICA

KV Alphäxans Metallica SE50599/2012 (Funäfjällens Sälka – Teiens Mieto) e/f: Wenche Due Hansen.

  •  2.AK apport Holleia, 18.07.2020

 

 

 

 

 

 

BLIXEN

SV N UCH Kattaviks Blixen NO57136/11 (INT N UCH N J(K)CH N JCH Bikkjulf’s Kompis – C.I.B. NVV-16-17 NORDVV-18 Alsvinna-flicka) e/f: Signe Karin Hotvedt.

  • 2. premie blodspor, Sylling, 30.07.2020