Premielister og bilder fra Holleiaprøven

Premielister og bilder fra Holleiaprøven

Her finner du full oversikt over premierte på apportprøven på Holleia.

-> LAST NED: Full premieliste Holleia 2018

Slik gikk det på prøven: “Norges beste apportører er kåret”

Vinner barn-hund: Erik Kristiansen (t.h.). Hakk i hæl: Vegard Nordnæs (t.v.)

Prøvens beste AK-hund: KM Fugleskogens Bailey – Lene Frøyd

Prøvens beste UK-hund: SV Poulssons Caliber (Calle) – Roger Sjølstad.

Lørdagens beste AK-hund og vinner av eliteapporten 2018:  KM Fugleskogens Bailey – Lene Frøyd

Lørdagens beste UK-hund: SV Rampejegerens Thelma til Beate Løken

Søndagens beste AK-hund: GM Gad des Grandes Vorachyres til Christian Bakke

Søndagens beste UK-hund: KV Kasper til Bergthor Antonsson

Vinner av lagkonkurransen: Team Ellen: Jonny Løvstad, Ellen Bergli, Stig Hovland

Se bildene fra Holleia 2018 (klikk på bildene for større utgaver)

ELITEAPPORTØR: Gisken Dobloug Markususen og ES Høgdebrotets Happy Thomas leverte prikkfritt på apportprøven lørdag og deltok som en av seks ekvipasjer i elitekonkurransen.

Opprop lørdag kl 8
Roger Sjølstad og SV Poulssons Caliber, bak Lars Strand og Jonny Løvstad
ELITEAPPORTØR: Nina Holmberg og SV Miss Molly av Røssmyra
ELITEAPPORTØR: Kristoffer Kristiansen og KV Rypesteggens Maximus,
STRENGE MEN RETTFERDIGE: Dommerne samlet etter lørdagens premieutdeling
BLIDE KARER: Thorstein Dehn med P Wilma Flintstone og Skjalg Liljedahl med ES Sitarfjellets Ask
Spent på oppropet
Cathrine Nordahl, grunneier på Holleia
Partilister Holleiaprøven 2018
RASKESTE INNKALLING: Barn-hund-vinnere: Vegard Nordnæs og Erik Kristiansen
I BOBLA: Erik Kristiansen med såpebobler på Holleia
LEIRSTED: Flokken til Monica Sawicz, Øystein Dahl og Ellen Marie Imshaug.
VM-HÅP: SV Kragborg Mabel til Øyvind Andren
REKER OG LOFF: Holleia-debutanter Andreas Bryhn og Aurora Stensaas
GROSSIST: GAD og tre andre GM Vorachyres med premier – Christian Bakke tok som vanlig godt for seg fra premiebordet.
“NORGEMESTER APPORT”: KM Fuglskogens Bailey – Lene Frøyd
ELSITEAPPORT: Lisbet Ottesen med Ero, Lene Frøyd med Bailey og Nina Holmberg med Miss Molly
Willy og Sigrid Aase, Skjalg Liljedal og Gisken Markussen
LAGVINNERE 2018: TEAM ELLEN – Jonny Løvstad, Ellen Bergli, Stig Hovland
SPENNING: Tilskuere eliteapport på Hollleia
FRIVILLIGE ENGLER: Hjelpere fikk neongule trøyer, men innen dette bildet var tatt, var de skiftet ut med tørt tøy.
CHAMPIONSMIL: Ulrik Myrhaug og IS Snuppa sikret seg en championtittel
KOMME TIL MOR: Wenche Due Hansen og KV Fugleskogens Noomi
PUBLIKUM: Fra venstre: Tomas Løvstad, Toril Weum Ekjord, Berit Kvisli Østmoe, Jørgen Løvstad, Beate Løken, Sigrid Aase, Willy
SPORLAG: Øystein Storvoll, Walter Paulsen, Arild W. Hansen, Andreas Bryhn, foran Gudni Stefanson
POKALVINNRE: Erik Kristiansen vinner barn-hund
LØRDAGENS BESTE UK: SV Rampejegerens Thelma, Beate Løken
PRØVENS BESTE HUND: KM Fugleskogens Bailey – Lene Frøyd
HJELPERE: Tomas Løvstad og Cecilie Graf ordnet køen på vannapporten
ELITEAPPORT: KV Fugleskogens Noomi og Wenche Due Hansen
SØNDAGENS BESTE UNGHUND: KV Kasper og Bergthor Antonsson
PRØVENS BESTE UNGHUND: SV Poulsons Caliber og Roger Sjølstad
1AK x 2: SV Kattaviks Blixen og Signe Hotvedt
CATERINGSJEFEN: Åse Stenersen var sjef på kjøkkenet
DOMMERBESØK FRA NORD: Walter Paulsen, Øystein Storvoll, og Anders Simensrud, Holleiaprøvens far
DOMMERELEV: Gudni Stefansson gikk opp til apportdommereksamen for sensorene Øystein Storvoll og Walter Paulsen
SPORLAG: Dag Teien, Frode Aasberg, Terje Holmberg og Cathrine Nordahl
1. UK: Dikemarkens Donnerwetter (Driva), Aurora Stensaas og Andreas Bryhn.
Lagkonkurransen “Tre generasjoner”: lene Engdahl med Vinna, Signe Hotvedt med Blixen og Aurora Stensaas med Driva
Fredag og reker ønsket oss velkommen til Holleia
TRESKURD: Lekre håndlagde trekopper fra Jonny Løvstads hånd
1.AK: Birk Løvstad og KM Bellmann
Tresløyd Jonny Løvstad
Apportfugl
FLINKE JENTER: Schous Saga og Trollängens Ondra (Svea)
Dommer i arbeid – lagkonkurransen måtte avgjøres på alder.
OPPROP: NKK-representant Anders Simensrud

 

OPPROP: Nesten alle har husket caps.
Viktig med nok vann i varmen
Lagkonkurransen – pokalen Holleia til høyre, med Anders Simensrud
Anders Simensrud med Holleiafatet til beste hund
Dommerne gjør seg klar lørdag morgen
Klart for eliteapport
HVIT ITALIENER: Fugleskogens Noomi og Wenche Due Hansen apporterer
ELITEAPPORT: Lene Frøyd er ferdig, Lisbet Ottesen og Ero skal i aksjon

 

PÅ KØ VED VANNAPPORTEN: Nina Modahl og datter
VINNER: Anders Simensrud og Ernst Evensen flankerer Lene Frøyd som vant stort
JENTENE FRA SMÅLAND: Wenche Due Hansen og Lene Frøyd
KØ: Lene Engdahl venter på søkapport
Blixen finner sin plass i køen …
Henrik Syvertsen med SV Rappjordets Irene Huss (Wima).
Toril Weum Ekjord og La-Wesla koser seg
Len Engdahl og Alsvinna-Flicka

På gjensyn neste år!