Med tre strihår og nytt småbruk tar Arne fatt på vervet som ny leder.
Arne ble
enstemmig valgt som ny Leder i Norsk Vorstehhund klubb av Representantskapet i februar. Han overtok etter Birte Wold Myhre.
Slik presenterer Arne seg selv:
Jeg jobber på NTNU i Trondheim – men har nylig flyttet til gårdsbruk/skogseiendom på Fosen sammen med min kone Lise.
Framover nå blir det «hybel» i byen og bondeliv (og boplikt) på bygda. Planen er å redusere stillingsandel på jobben og heller bruke mer tid på gård og skog, hunder, jakt og fiske – så lenge kroppen strekker til.
Vi har ES Herman (2018) og halvdel i SV Ritnoaivi (2022) og SV Keisi (2024), de to sistnevnte har vi sammen med vår sønn Kristian.

Etter to år som nestleder under utmerket styring av leder Birte håper jeg at jeg har opparbeidet tilstrekkelig forståelse for oppgavene i NVK og klarer å lede klubben på en god måte.
Jeg har erfart at vi har meget kompetente og engasjerte tillitspersoner i styrer, utvalg og verv, både sentralt og i distriktene, og vi er overraskende enige i det meste og forsøker å støtte opp om hverandre og hverandres aktiviteter.
Dette tror jeg skal bli bra!
Kontakt: Arne Aalberg