Premierte hunder 2019 i Hordaland

Her ligg resultata våre medlemmar har oppnådd med sine hundar på jaktprøvar, apportprøvar og utstillingar i løpet av 2019.

Forutsetningen for å komme med her, er at ein sjølv sender inn resultata til oss, slik at ikkje nokon blir glømt.

Send inn bilde av hunden (helst frå den aktuelle prøven og helst liggande format på bildet), rase, eigar og fullt navn på hundendato og stad for prøven/utstillinga og premiering til nvk.hordaland@gmail.com

SV Pladsfjellets Fryd

Eier/oppdretter: Terje Tørnblom

9. mars  – Gaularfjell – 2AK

27. april – Mjølfjell – 2AK

16. november – OS2 – 2AK

SV Pladsfjellets Teo

Eier: Kjell Stavedal

27. april – Mjølfjell – 2AK

28. april – Mjølfjell – 3AK

16. november – OS2 – 1AK

KV DKJV-17 NJV-17 NV-17-18 Rugdelias ZAE Livia

Eier/Oppdretter: Anne Grete Langeland

Foto: NKK

 

 

 

 

 

 

6. april – NKK_Bergen – Exc.BK 1.BKK CK 1.BTK Nordic Cert BIR BIG

25. mai –  VOFF2019 – Exc.BK 1BKK CK 1BTK BIM

26. mai – VOFF2019 –  Exc.BK 1BKK CK 1BTK BIR BIS

juli?  – DKK Vejen Danmark – Exc.BK, 1BKK CK 1BTK BIR BIG

?xxx – xx – Exc.BK 1BKK CK 1BTK BIR/BIM? CERT CACIB

?xxx – xx – Exc.BK, 1BKK CK 1BTK BIR/BIM? CERT CACIB )

10. august – Elverum – Exc.BK, 1BKK CK 1BTK BIR BIG

17. august – NKK Lillehammer – Exc.BK 1BKK CK 1BTK CACIB BIM

16. august – Vargåda SVK – BIR Svensk CERT 2BIG

15.november – NKK Lillestrøm fredag – Exc.BK 3BKK CK 3BTK

16. november – NKK LIllestrøm – ExcBK 2BKK CK R.Cert 4BTK

5. oktober – Stord – 1AK

Dermed kunne ho innkassere heile 6 Championat: Norsk, Svensk, Dansk, Nordisk, Nordic og Internasjonal (C.I.B.)Utstillingschampion!

Internasjonal (C.I.B.) Nordic, N, SE, Dk UCH Norsk Vinner-17 Rugdelias VLV Lucius

Eier/Oppdreter: Anne Grete Langeland

26. mai – VOFF2019 – Exc.CHK 1CHKK CK 2BHK

xx – DKK Vejen Danmark – Exc.CHK, 1CHKK CK, 1BHK BIM NordicCert

Vart Nordic Champion!

Rugdelias ZAE Maiya la Belle

Eier: Kari Skålevik

6. oktober – Stord – 1AK

26.oktober – OS1 – 2AK  (fører: Jan André Forsberg Hennes)

27. oktober – OS1 – 1AK (fører: Jan André Forsberg Hennes)

KV Sognexpressens Nikita

Eier/Oppdretter: Rober Brenden

– Fosen – 1VK med CK

8. – 10. mars – Gaularfjell – 2VK

27. april – Grotli – 1VK med CK

KV NJCH N UCH Tiurjegerens Solo av Sognexpressen

Eier: Robert Brenden

8.- 10. mars – Gaularfjell – 1.VK m/CK

15.- 17. mars – Geilo (Hallingprøven) – 1.VK kval,

15.- 17. mars – Geilo (Hallingprøven) – 1.VK m/Cacit finale

15. november – OS2 – 1AK

Skåtfjellets Bzt Tella

Eier/Oppdrettar: Tom Lilletvedt

15.- 16. mars – Hallingprøven – 2.VK Kval

Suldølens AES Meister

Eier: Kyrre Haugen

15. mars – Geilo (Hallingprøven) – 2AK

26. april – Mjølfjell – 2AK

25. mai – VOFF2019 – Exc.BK, 2BKK CK 2BHK CERT

16. november – OS2 – 1AK

NORD V-18 NJV-18 KV Sølvrabbens  Aaa Apollo

Eier: Vibeke Dale Oen

 

 

 

 

 

 

27.april – Mjølfjell – 2UK

25. mai – VOFF2019 – Exc.BK 1BKK CK CERT 1BHK BIR BIS

26. mai – VOFF2019 – Exc.BK 1BKK CK CERT 1BHK BIM

23. juni – Askøy – 2UK Apport

24. juni – Askøy – 1UK Apport (NVK Hordalands vandrepokal)

25. august – Raggsteindalen – 2UK

30?. august – Geilo – 2UK

1. september – Geilo – 1UK

Vikafjellets ATT Tira

Eier/oppdretter: Sissel Bergesen

 

 

 

 

 

 

25. mai – VOFF2019 – Exc.BK 2BKK

24. juni – 1UK Apport (20 poeng!) Søndagens beste UK hund

23.august – Raggsteindalen – 2UK

30. august – Geilo – 3UK

1.september – Geilo – 3UK

Jegerkompaniets Btl Tesla

Eier: Pål Svenheim

25. mai – VOFF2019 – Exc.UK 1UKK

26. mai – VOFF2019 – Exc.UK 1UKK CK 2BTK