Premiedryss på vorstehere i 2021

74 førstepremier er fangsten for vorsteherne i år. Og det er mange ferske fjes på premiepallen.

Mange hunder og førere har fått sin første premier av edleste valør i år.

 

Til tross for mange avlyste prøver, er det kommet mange gledelige meldinger om flotte premier av høyste valør til våre raser. Ekstra gledelig er det å se så mange ferske fjes blant både hunder og førere.

VINTER:

UK:

  • 1. UK – KV Masterbakkens AEO Arja, Ingeborg Nina Nygård, Altevann, 21. mars
  • 1. UK – KV Langsundets Tio, Steinar Pedersen, Altevann, 21. mars
  • 1.UK – KV Burre, Geir Henning Strøm, Lifjell, 18. april

AK:

  • 1. AK – KV Høgdalias GNT Leia, Gunnar Knoph, Indre Troms, 11. april
  • 1. AK – KV Rampens WRF Kløver, Adelen Gulli/Alexander Skibenes, Indre Troms, 11. april
  • 1.AK – SV Gallokåsens P-Yaggen, Leif Zakariassen, Gallok, 11. april
  • 1.AK – KV Rampens WRF Happy, cecilie Pedersen, Gallok, 11. april
  • 1.AK – SV Gallokåsens O-Foyn, Stephan Winsjansen, Andøya, 18. april
  • 1.AK – KV Åsheias Emb Nilus, Charlotte Lundevik/Njål Lundevik, Hovden, 18. april.

VK:

  • 1.VK med CK kval: KV Skåtfjellets Bzt Ekko til Wenche Dørmænen, Hallingdal, 13. mars.

HØYFJELL HØST:

UK:

  • 1.UK – KV Rugdelias ÅLN Marcella, Tore Kallekleiv, Hardangervidda, 23, aug.
  • 1.UK – KV Fjellfantens EJT Staut, Trond Arvid Legangher, Geilo, 27. aug.
  • 1.UK – KV Skåtfjellets DTL Vesna, Tom Lilletvedt, Geilo, 28. aug.
  • 1.UK – KV Bergjordets MHH Mia, Are Jostein Pedersen/Karen Maria Thaule Pedersen, Hovden, 4. sept.
  • 1.UK – KV Masterbakkens AEO Arja, Ingeborg Nygaard, Altevann, 4. sept.
  • 1.AK – SV Gallokåsens P-Abby, Sigurd Klementsen Beldo/Karl Petter Beldo, Kautokeino, 5. sept.
  • 1.UK – SV For The Win Alot of Beretta, Mali Nordvang Rundfloen/Marianne Steenland, Dalsbygda, 5. sept.
  • 1.UK – SV Kvasshøgdas Castor, Bjørn Sørlie, ørskogfjellet, 3. okt.
  • 1.UK – KV Kjølsets C-Airo, Geir Gåsland, Sennalandet, 10. okt.
  • 1.UK – KV Sakos Ciao Bello, Simen Viker Brekke, Beiarn, 9. okt.
  • 1.UK – KV Sakos Ciao Bello, Simen Viker Brekke, Beiarn, 10. okt

AK:

  • 1.AK Fullkombinert – SV A-Myrtel Av Brandsegg Søndre, Rune Fossum, Snåsa, 22. aug.
  • 1.AK – SV Speldragets F Golddigger, Randi Schulze, Røros, 22. aug.
  • 1.AK – KV Kløvbekkens Zico, Bente Hyttebakk, Saltfjellet, 22. aug.
  • 1.AK – KV Burre, Geir Henning Strøm, Smøla, 9. okt.

VK:

  • 1.VK med CACIT finale, KV Kaiser, Lisbet Ottesen, Hjerkinn, 26. sept.
  • 1.VK med CK kval. – SV Speldragets J-The Boss, Rune Fossum, Fosen, 21. aug.
  • 1.VK med CK kval. – KV Kaiser, Lisbet Ottesen, Geilo, 27. aug.
  • 1.VK med CK kval. – KV Aska, Jens Thomas Sagør, Sølvhundprøven, 27. aug.
  • 1.VK kval. – KV Rypesteggens Cot Eowyn, Sveinung Steine/Alexander Kristiansen, Hardangervidda, 21. aug.
  • 1.VK – KV Suldølens Jeger, Sveinung Steine/Alexander Kristiansen, Sirdal, 27. aug.
  • 1.VK kval. – SV Springleikens Mi Ra, Sigmund Nyborg, Verdal, 27. aug.

Norgesmestere høyfjell høst

  • KV Aska, Jens Thomas Sagør
  • KV Sognexpressens Kzb Nikita, Robert Brenden.
  • KV Suldølens AES Jeger,  Sveinung Steine.

Individuelt i NM:

LAVLAND:

NM-sølv lavland:

  • KV Haugtun’s Ess (NO34346/14), fører Hans Birger Stensrud
  • KV Ganjo’s Hector (SE46056/15), fører Espen Halvorsen
  • KV Tiurjegerns Solo av Sognexpressen (NO54523/12), fører Robert Brenden

NM-bronse lavland:

  • Spelddaget’s Golddigger (NO43102/12), fører Randi Schulze
  • Ice Artemis Freyja (IS19234/14), fører Monica Sawicz
  • Munkefjellets Vill Iver (NO54999/14), fører Ellen Marie Imshaug

NM bronse lavland individuelt:

Flere premier lavland:

UK:

  • 1.UK – KV Bare Knall av Himmelbjerget, Nina Smidtsrød, Hamar, 10. okt.
  • 1.UK – SV Kvasshøgdas Nova, Britt Svendsen, Hamar, 10. okt.
  • 1.UK – KV Kongstorps Ms Vera, Oddveig Dahl/Erik Dahl, Østfold, 16. okt.
  • 1.UK – SV Kvasshøgdas Nova, Britt Svendsen, Vestfold, 23. okt.

AK:

  • 1.AK – KV Sølvrabbens Aaa Narya, Tor Danielsen, Hamar, 24. okt.
  • 1.AK – SV Grofjällets Tjapp, Namdal, 24. okt.
  • 1.AK – KV Fugleskogens Cis-Noomi – Arild Hansen, Vestfold, 22. okt.
  • 1.AK – KV Rampens XME Helt Hærli. Nina Smidtsrød, Vestfold 3. okt

VK:

  • 1.VK kval. – KV Haugtuns Ess – Hans Birger Stensrud, Vestfold, 1. okt.
  • 1.VK finale – SV Speldragets F Golddigger, Randi Schulze, Vestfold, 3. okt.
  • 1.VK NM kval – SV Ice Artemis Freyja, Monica Sawicz, Vestfold, Hamar, 8. okt.
  • 1.VK – KV Rampens XME Tiril, Trym Alexandersen/Katrine Henriksen Waage, Østfold, 16. okt.
  • 1.VK med CK – SV Speldragets Golddigger, Randi Schulze, Forus, 28. nov.

SKOG:

  • 1. AK – KV Langsundets Harley, Maj Britt Hauffen, Pasvik, 22. aug.
  • 1.AK – KV Rampens WRF Happy, Thomas Hansen, Pasvik, 22. aug.
  • 1.AK – SV Speldragets Jaktlykke, Ronja Pedersen, Pasvik, 22. aug.
  • 1.AK – SV Ruggugglans Boss, Thomas Klever, Presteseter, 22. aug.
  • 1.AK – KV Skåtfjellets Cib Cæsar, Trond Wathne, Nordmarka, 25. aug.
  • 1.AK – SV Tjuvskyttens Hasse, Vidar Mong/Ida Sollie, Gudbrandsdal, 25. aug.
  • 1.AK – SV Tjuvskyttens Hasse, Vidar Mong/Ida Sollie, Budor, 1. sept.
  • 1.AK – SV Speldragets F Golddigger, Rand Schulze, Budor, 1. sept.
  • 1.AK – SV Brimi, Morten Sand, Budor, 1. sept.
  • 1.AK – LV Fjordlandets Juni, Mette Ulvestad, Budor, 1. sept.
  • 1.AK – LV Rognhøgdas Alva, Martin Tangen, Høland, 1.sept.
  • 1.AK Fullkombinert – LV Rognhøgdas Alva, Martin Tangen, Budor, 4. sept.
  • 1.AK – SV Sneppelundens Dina, Jan Frode Hagstrøm, Steinkjer, 6. okt.
  • 1.AK – LV Rognhøgdas Alva, Martin Tangen, Veldre, 17. okt.
  • 1.AK – KV Rugdelias XAV Embrik, Bård Johansen, Dividalen, 17. okt.
  • 1.AK – SV Nattmålsheias Ronja Røverdatter, Torgeir Dahl, Dividalen, 17. okt.
  • 1.AK – KV Könkäänvaaran Karhu, Gunnar Knoph, Dividalen, 16. okt.
  • 1.AK – KV Könkäänvaaran Karhu, Gunnar Knoph, Dividalen, 17. okt.
  • 1.AK – KV Langsundets Tio, Steinar Pedersen, Dividalen 17. okt.
  • 1.AK med ÆP – KV Bergjordets LLA Tiko, Pål Theisen, Holter, 30. okt.
  • 1.AK – SV Speldragets J-The Boss, Rune Fossum, Tiurprøven Malvik, 12. nov.
  • 1.AK – KV Høgdalias Texas, Øystein Dahl, Eigersund, 12. nov.
  • 1.AK – KV Høgdalias Texas, Øystein Dahl, Eigersund, 14. nov.
  • 1.AK – KV Øvstebuas Dra Era, Steinar Søiland, 12. nov.
  • 1.AK – KV Øvstebuas Dra Era, Steinar Søiland, Haugesund, 20. nov.
  • 1.AK – KV Sølvrabbens Aaa Apollo, Vibeke Dale Oen, Haugesund, 20. nov.

NB: Det er så mange flotte premier at her har jeg ‘bare’ fått med 1.UK, 1.AK og 1. VK, samt tittelvinnere. 

Men, vi legger merke til alle premier, vi håper dere har fått mersmak, og ønsker dere lykke til videre!

Finner du feil eller uteglemmelser på denne lista, så vit at jeg har gjort mitt beste. Send rettelser til signe.karin@gmail.com