200 hunder er ute i terrengene på Dovrefjell i 10 innledende runder i NM for stående fuglehunder.
Du kan følge oppdateringene fra de 10 partiene på Facebook-siden NM høyfjell 2018. Der kan du følge hvert enkelt parti.
Se: Partilister.
Bildet øverst er fra terrenget Knutsø Syd. Foto: Robert Brenden. Klikk på bildene for større versjoner.

Opprop med flaggheising og nasjonalsang
Morgenen startet med kaffemål utenfor tradisjonelle Hjerkinn fjellstue.
NM ble åpnet med flaggheising og avspilling av nasjonalsangen. Vi var heldige å få bidrag på trompet fra Martin Berg fra Musikken på Dombås.
Tidligere gardist Geir Henning Strøm sørget for at flagget ble forskriftsmessig heist.
NVK-leder Anders Simensrud ønsket velkommen på vegne av Norsk Vorstehhund klubb. Prøveleder Bente Holm gjorde rede for dagen, og prøvesekretær Unn Johansen tok for seg partiene. NKK-representant Dagfin Fagermo hadde også ordet.
Eva Pedersen opplyste at fire hunder var trukket ut for kontroll av registreringspapirer, vaksinasjoner og sauebevis. De ble også skannet for identifikasjon.


Dommerne
Før opprop hadde de 20 dommerne møte, ledet av NVK-leder Anders Simensrud, som orienterte om terrengene, og NKK-representant Dagfin Fagermo.


Prøvelederen
NMs prøveleder Bente Holm tar seg en velfortjent pause i sola etter at oppropet er ferdig og partiene er sendt ut i terrengene.